Elektrikli Isıtıcı Kablo ile Kar Buz Önleme Sistemi

21 Ekim 2022

Kar buz önleme sistemi dünya genelinde kar eritme, buz eritme ve don koruma amacıyla kullanılır. Tüm dünyada kar ve buzla mücadele etmek için üretilmiş ekipmanlardan oluşan bu sistem, komplike şekilde çalışır.

Elektrikli ısıtıcı kablo ile çalışan kar buz eritme sistemi, ısıtma kablosu, termostat, sensör ve montaj malzemelerinden oluşur. Sistem sensörlerden alınan nem-sıcaklık bilgisine göre otomatik çalışır. Kar buz önleme sistemleri genel anlamda bir güvenlik sistemidir.

Kar Buz Engelleme Sistemi Nerelerde Kullanılır?

Kar buz engelleme sisteminin kullanıldığı alanlar şunlardır:

  • Araç rampaları
  • Yürüyüş yolları
  • Kaldırımlar
  • Köprüler
  • Merdivenler
  • Üst geçitler
  • Helikopter pistleri
  • Çatılar
  • İniş boruları

Kar buz önleme sisteminin amacı insan hayatına zarar verecek ve normal hayatın akışını bozacak durumlara engel olmaktır. Bu nedenle kar birikimi ve buzlanmanın can ve mal güvenliği için risk oluşturduğu alanların tamamına uygulanabilir.

Elektrikli ısıtıcı kablo ile yapılan kar buz önleme sistemleri, zemin veya çatı sensörlerinden alınan nem-sıcaklık bilgisine göre devreye girmektedir. Otomatik çalışması nedeniyle gereksiz enerji harcanmasına engel olmakta ve böylelikle tasarruf sağlamaktadır.

Sistem devreye girdikten sonra gerekli işlemi gerçekleştirmekte ve belli bir süre zarfında amacını tamamlamaktadır. Amacını tamamladıktan sonra devreden çıkmakta ve böylece gereksiz yere çalışmamaktadır.

Kar Buz Eritme Sistemlerinde EHT Mühendislik Farkı

EHT Mühendislik olarak sunmuş olduğumuz hizmetlerin tamamında müşterilerimizi kaliteyle olabilecek en uygun fiyatta buluşturmayı amaçlıyor ve kurulduğumuz ilk günden beri bunun için çabalıyoruz.

Elektrikli ısıtıcı kablo ile kar buz önleme sistemi bünyemizde vermiş olduğumuz hizmetler arasında yer alıyor. Sistem tamamen otomatik devreye girip işlevini tamamladıktan sonra otomatik olarak devreden çıktığından dolayı enerji tasarrufu sağlıyor. Hem son teknoloji hem de bütçe dostu özelliği sayesinde piyasadaki rakiplerinin bir adım önüne çıkıyor.

Siz de zemin veya çatı için elektrikli ısıtıcı kablo ile kar buz engelleme sistemi yaptırmak istiyorsanız iletişim kanallarımız üzerinden bizimle irtibata geçebilir ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.