Enstrüman Koruma Çözümleri konusunda EHT Mühendislik, endüstriyel tesislerdeki kritik işlemleri güvence altına almanın önemini anlar. Transmittirler, üretim ve test süreçlerinde büyük önem taşıyan enstrümanlardır. Bu enstrümanlar, tesisin farklı bölgelerinde sıcaklık, basınç, akış gibi verilerin doğru bir şekilde ölçülmesini sağlar.

Belirli sıcaklıkların altına düşülmesi durumunda transmittirlerin doğru ölçüm yapamaması, işletmenin durmasına sebep olabilir. Bu durumları önlemek için EHT Mühendislik, transmittirlerin bu tür koşullarda bile doğru ve kesintisiz çalışmasını sağlayan Enstrüman Koruma Çözümleri sunar.

EHT Mühendislik olarak Endüstriyel tesislerde kullanılan ve işletmenin en önemli parçalarında biri olan transmittirler proseslerde mamullerin işlenirken sağlıklı bir şekilde üretilmesi ve üretim sırasında test edilmesinde enstrümanların büyük bir önemi vardır.

Tesiste farklı bölgelerde bulunan enstrümanlar sıcaklık, basınç, akış gibi verileri sağlıklı şekilde ölçülmesini sağlayan sensörlerdir. Bu transmittirler belirli sıcaklıkların altına düşmesi durumunda doru ölçüm yapmayacağı için bu işletmenin durmasına sebep olacağı için enstrümanlar resimde belirtilen kutular ile muhafaza edilmelidir.

Enstrüman Çeşitleri;

  • Basınç Transmitteri
  • Diferansiyel Basınç Transmitteri
  • Akış transmitteri (Mass, Corioliss, Vortex, Electromagnetic)
  • Seviye Trasmiteri (Ultrasonik, Radar, Manyetik)
  • Sıcaklık Transmiteri ve elemanları
  • Sıcaklık Göstergeleri
  • Basınç Göstergeleri

Ülkemizde ağır geçen kış aylarında bu enstrümanlar düşük sıcaklıklarda ve donma durumlarında yanlış ölçüm ve hatta ölçüm alamama olayları ile karşılaşabilir. EHT mühendislik “Enstrüman Koruma Kutuları ve ısıtıcılar” ile her türlü olumsuz hava koşullarına karşı koruma çözümleri üreten bir firmadır.

Enstrüman Koruma Kutusu ve Kabin Isıtıcılar

Kutu ve kabin ısıtıcılar, enstrüman muhafaza kutusu/kabin içindeki havayı ısıtarak, burada bulunan tüm enstrüman, manifolt, vana vs. birlikte dona karşı korunmuş olurlar.

Bu ısıtıcılar seçilirken dikkat edilmesi geren önemli birkaç etmen vardır. Koruma kutusunun bulunduğu ortamın minimum sıcaklığı koruma kutusunun izolasyon tipi ve kalınlığı, ayrıca kutunun tüm hacimi için gerekli sıcaklığa çıkaracak güçte olmasıdır.

Pano ve Enstrüman Isıtıcılar (Conduction Heaters)

Korunan enstrümanlar doğrudan bu tip ısıtıcılara yüzeysel temas halindedir. Isı enstrümana iletim yolu ile daha etkin olarak iletilir. Burada ısıtıcı sadece enstrümanı ısıtmayı amaçlamaktadır.

Isıtıcıların ex-proof ve normal seçenekleri mevcuttur