Standart İzolasyon Ceketleri

İzolasyon ceketleri, sıcaklık bilgilerine ve işletme şartlarına bağlı olarak çok çeşitli materyallerden üretilebilir. İzolasyon ceketleri, buhar veya hidrokarbon bariyeri gerektiren uygulamalar için metal folyo ile lamine edilmiş fiberglas kumaşların temini de mümkündür.

Yüksek sıcaklık yalıtımını da sağlayabilecek çeşitli standartlarda ki fiberglas dokuma kumaştan yapılmaktadır. Silikonlu fiberglas kumaş iyi derecede yağ, nem ve aşınma dayanımı sağlarken, korozif ortamlar için PTFE ile kaplı fiberglas kumaş kullanılır. Buhar veya hidrokarbon bariyeri gerektiren uygulamalar için metal folyo ile lamine edilmiş fiberglas kumaşların temini de mümkündür.

EHT Mühendislik çeşitli tip ve boylardaki vanalar için yalıtım ceketleri mevcuttur. Çıkıp takılabilir bir yalıtım kılıfı kullanarak, tesisiniz, yanma potansiyeli ve enerji kaybı endişesi olmadan sağlıklı bir yalıtım sağlayabilirsiniz.

Doğru Uyum: Standart tip vana ceketlerimiz, popüler markalardan Honeywell, TLV, Leslie, JCI, Vulcan, Spirax, Belimo, Emerson ve Siemens gibi 2” -12” arasında değişen standart boyutlarda veya istediğiniz boyutlarda üretilebilirler.
Kullanışlı: Bu ceketler, cırt cırtlı kayışlar ve kancalar ile çıkarılabilir, takılabilir olarak üretilmiştir.Kontrol vanası yalıtım ceketlerimizin çoğu, kolayca montaj edilecek şekilde tasarlanmıştır ve birkaç dakika içinde açılıp/kapatılabilir.
Uygun Maliyetli: Standart kontrol vanası ceketler serimiz, aşırı sıcaklık yalıtımı ve özel ceketler istek üzerine mevcuttur. Daha güvenilir ekipmana ek olarak, sıcaklık kaybını önleyerek kazanılan tasarruflardan elde ettiğiniz yatırım getirisini en üst düzeye çıkarmak için mümkün olan en uygun maliyetli ve verimli izolasyon ceketleri üretiyoruz
Yüksek Kalite: EHT Mühendislik ceketleri, sizi düşünerek tasarlanmıştır ve birkaç yıl boyunca kullanılabilir.

Isıtmalı İzolasyon Ceketleri

Tüm ısı İzolasyonları gibi izolasyon ceketleri de ısı kaybını azaltır ancak tamamen önleyemezler. İzolasyona rağmen süreye, akışkan sıcaklığına, izolasyon cins ve kalınlığına bağlı olarak ısı kaybı olmaya devam edebilir. Özellikle akış olmadığı durumlarda, sistem duruşlarında dış ortam sıcaklığına bağlı olarak önemli ısı kayıpları, hatta donmalar yaşanabilir. Bu durumda kaybedilen ısı, ceket içerisine konulan uygun yapı ve güçteki ısıtıcı kablo ile sağlanır.

Sıvıların depolanması ve nakliyelerinde yaygın olarak kullanılan standart ölçülerdeki Varil ve IBC Konteynerler için ısıtmalı ve ısıtmasız ceketler stoklarımızdan her an temin edilebilir. Ex-proof Varil ısıtıcı ve Ex-proof IBC ısıtıcılarımızı da inceleyebilirsiniz.
Vari Isıtıcı Ceketler, IBC Konteyner Isıtıcı Ceketler ve silikonlu ısıtıcılar, sürekli sak tök işlemi gereken mobil haldeki varillerin ve IBC konteynerlerin için ideal çözümlerdir. Varil ısıtıcılar ve IBC konteyner ısıtıcılar, taşımacılık sırasında veya başka proseslerde kullanılan ısıtıcı kabinler veya ısıtıcı fırınlar ile beraber kullanılarak taşımacılık veya başka amaçlı proseste ısı kaybını sıfıra düşürecek şekilde kombine edilebilirler.