EHT Mühendislik Hizmetlerimiz arasında bulunan» Islak Scrubbers » Kimyasal Scrubbers / Gaz Scrubbers Islak Yıkayıcılar Scrubber Endüstriyel Tesislerdeki Partikülleri temizlenmesi, koku ve asit buharları temizlemek amaçlı kullanılmaktadır.

Çok geniş bir kullanım sahasına sahip ve birçok sektörde kullanılan “Scrubber” gaz yıkama sistemleri çevresel ve insan sağlığı açısından kullanılması zorunludur. En basit haliyle koku ve asit buharları giderme, gaz yıkama sistemleri çok başarılı şekilde kullanılmaktadır.

Scrubber” Islak Yıkayıcılar, endüstriyel egzoz akışlarından partikülleri ve/veya gazları uzaklaştırmak için etkili hava kirliliği temizleme kontrol cihazlarıdır.

Birden çok kademeli ve / veya Dikey/ Yatay gaz yıkama sistemlerinin her kademesinde farklı kimyasal reaksiyonlar gerçekleştirilerek birden çok gaz bileşiğinin kesin olarak ve yüksek verimde giderilmesi sağlanır. Temizlenen gazlar bacayla atmosfere temiz hava olarak atılır.

Scrubber Islak Yıkayıcı, kirli gaz akışını bir temizleme sıvısı- tipik olarak su ile vererek çalışır. Yıkama sıvısında partiküller veya gazlar toplanır. Islak Yıkayıcılar genellikle hem partikül hem de gazın tek bir sistemde toplanması için en uygun hava kirliliği kontrol cihazıdır.

Kirlilik Sistemleri, proses uygulamanız için özel olarak tasarlanmış çeşitli scrubber Islak Yıkayıcı sistemleri hizmeti vermekteyiz. Herhangi bir özel uygulama için yıkayıcının boyutu ve türü değerlendirilirken birçok önemli çalışma değişkeni göz önünde bulundurulur ve son teslim tarihiniz her zaman yanıt verme hızımızda bir faktördür.

Kokulu bileşikler hem organik ve hem de inorganik moleküller içerir. Organik kokular; genelde organik maddelerin ayrışması sonucunda oluşan merkaptanlar, aminler, indoller, skatollar ve diğer bileşiklerdir.

Islak Yıkayıcı Çeşitleri

Kimyasal Yıkayıcılar / Gaz Yıkayıcılar

Klor Yıkayıcılar

Venturi / Partikül Temizleyiciler

Çok Kanatlı (MVS) Yıkayıcılar

Partikül / Toz Temizleyiciler

Amonyak Yıkayıcıları

Sülfürik Asit Yıkayıcılar

Islak Yıkayıcı Bileşenleri

Tipik Islak Yıkayıcı sistemleri şunlardan oluşur:

Scrubber tankı yıkama kabı

Pompalama (+/- geri dönüşüm sistemi)

Kanal ve fan sistemi

Buğu giderici (MVS için geçerli değildir)

Egzoz fanı

Sistemi izlemek ve gerekli ayarlamaları yapmak için modern, otomatik kontroller kullanılır. PLC ve Bu kontroller, bir düğmeye basarak kolay başlatma ve çalıştırma sağlar, minimum operatör arayüzüne izin verir, enerji tasarrufu sağlar ve güvenliği artırır.

Islak Yıkayıcı Endüstriyel Uygulamalar

Islak Yıkayıcılar, aşağıdakiler için kirletici azaltma dahil olmak üzere birçok endüstriyel uygulamada sahalarında yaygın olarak kullanılmaktadır.:

Gıda İşleme Tesisleri

Petrol Rafinerileri

Kimyasal İşleme Tesisleri

Asit Üretim Tesisleri

Çelik İmalat Firmaları

Satış Sonrası Hizmetler

Kirlilik Sistemleri ayrıca onarım veya güçlendirme ihtiyacı olan Islak Yıkayıcılar için satış sonrası desteği de sunar. Özel teknik hizmetler bölümümüz PolSys Services, herhangi bir marka ve model/türü endüstriyel Islak Yıkama sistemini onarabilir veya yükseltebilir.

EHT Mühendislik Kimyasal / “Scrubber” Gaz Yıkayıcıları

Ortam veya ekipmanlardan çıkan kirlilik gazlar ve kokular sistemleri, müşterinin ihtiyaçlarına bağlı olarak bir veya daha fazla gaz kirletici türünü ortadan kaldırmak için özel olarak tasarlanmakta ve  Kimyasal Yıkayıcılar Scrubber’ler (genellikle Gaz Yıkayıcılar olarak adlandırılır) sunar. Genellikle bu kirleticiler, amonyak, klor veya kükürt bileşikleri gibi kimyasallardır.

Bu yüksek verimli Kimyasal veya Gaz Temizleyiciler, kirleticiyi çözerek veya emerek çalışır.

Kullanılan temizleme sıvısı, hedeflenen kirleticinin özelliklerine bağlı olacaktır. Kirlilik Sistemlerinin Gaz Yıkayıcı sistemleri, gerekli ekipman bakımını en aza indirirken, uzun vadeli, sürekli çalışma için şirket içi yüksek kaliteli tasarım ve yapı içerir.

Birçok gaz kirleticinin yüksek verimli bir şekilde uzaklaştırılması birçok uygulamada yaygındır. Kimyasal/Gaz Yıkayıcı seçimi, işletim süreci özelliklerine ve uzaklaştırılmakta olan belirli kirletici(ler)e bağlı olacaktır. Kirlilik Sistemleri, süreçlerine ve uygulamalarına bağlı olarak kullanılacak uygun teknolojiyi belirlemek için her bir müşterimizle yakın işbirliği içinde çalışır. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Kimyasal/Gaz Yıkayıcılarımız hakkında daha fazla teknik bilgi talep edebilirsiniz:

Gaz Yıkayıcı Tasarım Hususları

Kimyasal/Gaz Yıkayıcınız için önemli tasarım hususları şunları içerir:

Kirletici Hedefli

Kaldırma verimi

Proses Koşulları (yani akış hızı, sıcaklık, konsantrasyon)

 Etkili Gaz Yıkayıcı temizleme verimliliği, gaz ile yıkama sıvısı arasında uygun temas süresinin oluşması sağlanarak elde edilir. Bu sistemler, sistem fanı, geri dönüşüm pompası, enstrümantasyon/otomatik kontroller, buğu giderici ve egzoz bacası olan bir yıkama teknesini içerir. Paketlenmiş Yatak Kimyasal/Gaz Yıkayıcıları, gazdan sıvıya teması kolaylaştırmak için rastgele paketleme içerir. Egzoz gazı, yıkama sıvısı ile temas ettiği yerden yıkayıcıya girer. Akışkan, kirleticiyi yakalar ve tahliye için toplanır veya yeniden kullanım için arıtılır.

Daha yaygın endüstriyel uygulamalardan bazıları, Kimyasal İşlemler, Metal Kaplama İşlemleri, Yarı İletken İmalatı ve duman ve gaz üreten diğer birçok endüstriyel işlemi içerir.

Hedeflerinize Ulaşmak için Özel Olarak Tasarlanmış Kimyasal/Gaz Yıkayıcı Sistemleri

Kirlilik Sistemleri, Gaz Yıkayıcılarda uzmanlaşmış lider bir üreticidir. Başvurunuzu görüşmek için bizimle iletişime geçin. Deneyimli tasarım ekibimiz, benzersiz çalışma durumunuza ve emisyon hedeflerinize uygun bir çözüm geliştirmeye odaklanmıştır.

Kimyasal/Gaz Yıkayıcı Onarımları

Mevcut bir Kimyasal/Gaz Yıkayıcı ile ilgili yardıma ihtiyacınız varsa, özel teknik hizmetler bölümümüz PolSys Hizmetleri, herhangi bir endüstriyel Kimyasal/Gaz Yıkayıcı sisteminin marka ve modelini onarma veya güçlendirme konusunda size yardımcı olabilir.