Tankların veya siloların içerisinde bulunan birçok sıvı kimyasal, su, yağ veya gazı ısıtması için kullanılan ve tank veya silonun içine montaj edilen elektrikli ısıtıcılara daldırma tip rezistans denir. Tüm ısı, tankın veya siloda depolanan sıvının içinde üretildiğinden, neredeyse %100 enerji verimliliği elde edilir.

Daldırma ve sirkülasyon tip ısıtıcıların üretimi uzunluğu, gücü tipine göre çok çeşitli olmaktadır. Her tesisin veya her prosesin kendine özgü farklı sıcaklık ihtiyaçları vardır ve her proje için özel tasarım ve imalat yapılmaktadır. Endüstriyel sirkülasyon, ısıtma işlemlerinde etkin ve özelleştirilmiş çözümler sunar.

A. Daldırma Rezistans ile Tank Isıtma Sistemleri

Rezistans üretiminde besleme gerilimi, rezistans kaplaması, dalma boyu, bağlantı tipi ve daha birçok teknik detay vardır. Elektrikli daldırma ısıtıcılar temel üretim seçenekleri arasında dişli, flanşlı veya kaynaklı olarak üretilebilirler.

Dişli vidalı bağlantılar veya flanşlı bağlantılardaki temel montaj seçenekleri, müşteri kurulumunu kolaylaştırır. Bunlara ilave olarak, proses ihtiyacının yeteri kadar karşılanması için de ısıtıcı gücü hesabının doğru yapılması gerekmektedir.

B. Sirkülasyon Isıtıcılar ile Isıtma Sistemleri

Sirkülasyon ısıtıcıları genellikle proseste basınçlı sıvıların ısıtılmasında kullanılır. Sirkülasyon ısıtıcılar, yağ depolama, ticari gıda üretimi veya soğutma kuleleri gibi çeşitli endüstrilerin uygulamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Sirkülasyon ısıtıcının performansı ve verimliliği, ısı değişim mekanizması prensibi ile çalıştığı için endüstriyel ısı eşanjörleri ile karşılaştırılabilir.

Sirkülasyon ısıtıcıların kullanıldığı sistemlerde ki sıvılara örnek olarak su buharı, yağ ve diğer basınçlı gazlar dahildir. Sirkülasyon ile daldırma tip ısıtıcıların en ayırt edici avantajlarından biri, yüksek ve verimli ısı transfer oranını korurken bir proses akışı sırasında minimum ısı kaybı ile çalışmasıdır.

Isıtma sırasında, proses sıvıları veya gazları sirkülasyon ısıtıcısının girişinden girer ve çıkış noktasına kadar ısıtma rezistanslarından temas edip istenilen sıcaklığa gelerek ısıtıcıdan çıkma prensibi ile çalışmaktadır.

Her daldırma ve sirkülasyon tipte ısıtıcılar için firma yetkilerimizle iletişime geçebilirsiniz.