Sera Isıtma Kablosu Neden Kullanılır?

Elektrikli Sera Isıtma sistemleri, yetiştiricilik faaliyetlerinizi en verimli hale getirme konusunda güvenilir ve kolay bir çözümdür. Sera toprak ısıtma kablosu, hızlı çimlenme ve daha iyi bitki büyümesi için ideal ortam ısısını sağlar.

Bu Elektrikli Sera Isıtma kablosu, iç mekan veya dış mekan, sera sehpalarında veya doğrudan zeminde kullanılabilir. Daha verimli ve hızlı bir yetiştiricilik deneyimi için, toprağın ideal ısısını korumak ve bitki büyümesini teşvik etmek adına Elektrikli Sera Isıtma sistemlerinden yararlanılabilir.

Sera toprak ısıtma kablosu, daha hızlı çimlenme ve daha iyi bitki büyümesi için yetiştirme ortamınızı ısıtmak için güvenli ve kolay bir yöntemdir. Bu ısıtıcı kabloyu içeride veya dışarıda, sera sehpalarında veya doğrudan zeminde kullanabilirsiniz.

Sera Toprak Isıtma Kablosu Nedir?

Toprak ısıtma kablosu çok çeşitli ebatlarda mevcuttur, bu nedenle tam olarak ihtiyacınız olan alana uygun ölçüde bulabilirsiniz. Bu kablo boylarına göre farklı birim fiyatlara sahiptir.

Sera toprak ısıtma kablosu, daha hızlı çimlenme ve daha iyi bitki büyümesi için yetiştirme ortamınızı ısıtmak için güvenli ve kolay bir yöntemdir. Bu ısıtıcı kabloyu içeride veya dışarıda, sera sehpalarında veya doğrudan zeminde kullanabilirsiniz.

Küçük boyda kablo genellikle başlangıç sera sehpaları ve köklendirme ortamı alanlar için uygundur. En iyi sonuçları elde etmek için, yardımcı termostat kullanmak da iyi bir fikirdir.

Seralarda genellikle 50 watt/ m2 gücünde ısıtılma bitki köklerini donmaktan rahatlıkla kurtaracaktır.

Termostat kullanmayı seçerseniz (ki bu tavsiye edilir), günün sıcak saatlerinde toprak ısıtma kablosu kapanacaktır. Güneş veya ısıtıcı kablo toprağı ısıttığında, termostat akımı kesecek ve enerji tasarrufu sağlanacaktır. Termostat ile çalıştırılan toprak sera ısıtma kablosunun toprak sıcaklığını sabit bir seviyede tutmaya yarayacaktır.

Sera Isıtma Kablosu Nasıl Montaj Edilir?

Sera toprak ısıtma kablosunun montajı hızlı ve kolaydır. Sera sehpası kullanıyorsanız, sehpaya yakın bir enerji beslemesi olması önemlidir. Çerçevenin zeminine bir kum tabakası yapıştırmanız yeterlidir. Kabloyu çerçeve üzerinde ilmekler halinde ileri geri yatırın. Başka bir kum tabakasıyla üzerini örtün ve üzerine tel örgü katmanı ile tekrar bitki toprak katmanı koyabilirsiniz.

Bir serada toprak ısıtma kablosu kullanmak istiyorsanız, tüm tezgahı, tezgahın bir kısmını veya sadece bir veya iki resmi ısıtmak için kullanabilirsiniz. Bu durumlarda kurulum, yukarıda açıklananla aynıdır.

Sera tezgahlarında kürek kullanmayacağınızı biliyorsanız, tel örgü tabakasını ortadan kaldırabilirsiniz. Pazar bitkileri doğrudan sera tabanındaki toprakta yetiştirildiğinde burada bir istisna olabilir.

Sera Zemini Ne Sıcaklıkta Olmadır?

Toprak ısıtma kablonuz için kullanılacak en iyi sıcaklıkları merak ediyor olabilirsiniz. Cevap, ne elde etmek istediğinize ve ne tür bitkiler yetiştirmek istediğinize bağlı olacaktır.

Tohumların, kök kesimlerinin veya filiz soğanlarının çoğunu, olgun bitkiler yetiştirmek için önerilenden yaklaşık on derece daha yüksek sıcaklıklarda çimlendirmelisiniz. Bu, bitkilerinizin büyümesini hızlandıracaktır.

Ek Isıtma İpuçları; Dış mekan seralarda ısıyı korumak için kullandığınız çerçeve konstrüksiyonun sıkı olduğundan emin olun. Kenarları toprakla veya ısıyı koruyan başka bir malzemeyle kapatın.