Zemin Isıtma Sistemleri ve Özellikleri

20 Ocak 2023

Zemin ısıtma sistemleri, kullanılacak alanın özelliklerine ve sektöre bağlı olarak, her ihtiyacı karşılayacak şekilde geliştirilmiştir. Sera ısıtma, hamam ısıtma, zemin ısıtma gibi farklı uygulama alanlarına göre geliştirilen sistemler, elektrikli ısıtıcı kablo aracılığıyla kurulmaktadır.

Hamam Isıtma Sistemleri

Elektrikli ısıtıcılar ile hamam ısıtma sistemleri, hamamın boyutuna ve m2 alanına bağlı olarak uygun ısıtma gücünde tasarlanır. Elektronik veya mekanik olarak herhangi bir bakıma ihtiyaçları yoktur.

Çalıştırıldığı andan itibaren ortamı ısıtmaya başlar ve ortamın istenilen sıcaklığa ulaşmasını sağlar.
Kablo tam korumalı ve izole yapıdadır. Kullanımı uzun ömürlüdür ve ekstra bakıma ihtiyacı olmadığından dolayı ilerleyen süreçte herhangi bir maliyete sebep olmaz.

Kablo, nem ve ıslak zemine karşı dayanıklı olarak üretilmiştir. Nemden veya ıslak zeminden kaynaklı bir arıza söz konusu olmaz.

Elektrikli kablo ile zemin ısıtma sistemleri, hamamın zemin kısmını, oturma alanını ve göbek taşını ısıtacak şekilde yerleştirilir.

Sera Isıtma Sistemleri

Tarım alanlarında ve bölgelerinde sıkça tercih edilen sera ısıtma sistemleri, bitkinin yetişmesi için gereken sıcaklık değerinin her mevsimde oluşmasını sağlar. Böylece verimli ve sağlıklı üretim sağlanmış olur.

Seranın içerisinde, sera sehpalarında, dış alanında veya zemininde kullanıma uygundur. Seranın metrekaresine ve ölçülerine bağlı olarak farklı boyutlarda kablo üretilmektedir.

Termostat ile kullanılması tercih edilir. Bunun sebebi, sıcaklığın sabit bir şekilde kalabilmesini ölçmek ve sıcak günlerde ısıtmayı durdurarak enerji tasarrufu elde etmektir.

Soğuk Oda Zemin Isıtma Sistemleri

Soğuk odalar, yalıtımlı olmasına rağmen sıcaklık farkından dolayı zeminde bulunan suyun donmasına sebep olabilir. Donma olması durumunda zemin çatlayabilir ve döşemede kırılmalar meydana gelebilir. Donmanın olmasını engellemek için soğuk odaların zeminlerine ısıtma sistemleri kurulur.
Soğuk odaların kapısı da açılıp kapandıkça sıcak hava sirkülasyonu oluşur. Bu sirkülasyonun zemine zarar vermesini engellemek amacıyla, zemin ısıtma ve kapı önü ısıtma sistemleri kurulur.

Isıtıcı kablo, izole yapıdadırlar ve dış etmenlerden gelebilecek darbelere karşı dayanıklıdırlar. İhtiyaca göre uygun boyutlarda üretilebilirler. Böylece ısı ve sıcaklık dengesini, verimli olacak şekilde sağlamak mümkün olur.

Hızlı Teklif Alın